Polska firma z siedzibą w Lublinie

Glopack – ekologiczna folia stretch.

Glopack produkcje innowacyjnej folii stretch, wytwarzaną z oryginalnej folii, przez jej rozciąganie i wzmacnianie, przy użyciu posiadanych linii produkcyjnych w oparciu o innowacyjną, własną technologię, chronioną zgłoszeniem patentowym.

Firma skomercjalizowała innowacyjną technologię wykorzystując dedykowane linie maszyn – i obecnie dynamicznie zwiększana moce produkcyjne

Surowiec do produkcji jest sprowadzany bezpośrednio z zagranicy – jednocześnie Glopack opracował technologię wykorzystania surowca recyclingowanego i pochodzącego z Polski do 40% masy produktów.

Ponadto firma prowadzi handel hurtowy folią stretch sprowadzaną bezpośrednio od producentów, na podstawie umów o wyłączności, oferowaną w belach, sprzedawaną bezpośrednio po odprawie transportu na terenie Unii Europejskiej

Nasze produkty
charakteryzują się:

Icon.png

Zredukowaną
trzykrotnie wagą

Opatentowana technologia pozwala wyprodukować folię trzykrotnie cieńszą i optymalnie rozciągniętą maszynowo od obecnie używanej na rynku – folia jest o 66% lżejsza od konkurencyjnej.

Icon2.png

Wielokrotnie wydajniejszym produktem

Poprzez zwiększoną ilość metrów na rolce – w rolce o tej samej masie znajduje się 3 razy więcej metrów folii niż obecnie – dodatkowo wymagana jest mniejsza ilość nawinięć folii u Klienta niż obecnie.

Icon3.png

Trzykrotnie wyższą
wytrzymałością

Dzięki technologii wklejania pasków folia uzyskuje wytrzymałość wyższą niż obecnie produkowana.

Icon6.png

Trzykrotnie zredukowaną
opłatą produktową

Koszt środowiskowy jest obniżony dzięki niższej masie.
Icon4.png

Oddychającą
strukturą

Technologia umożliwia produkcję folii z perforacją umożliwiająca wymianę powietrza z otoczeniem. Jest to produkcja nie generująca odpadów.

Icon5.png

Wzmocnionymi
zabezpieczeniami

Innowacja daje unikalną możliwość wytworzenia folii wraz z wklejonym zabezpieczeniem w formie kolorowego paska który daje zarówno wzmocnienie jak bezpieczeństwo transportowanej przesyłki.

icon7.png

Kilkukrotnie zmniejszoną ilością odpadów do zagospodarowania

Obniżenie kosztu wywozu śmieci. Dodatkowo firma posiada technologię produkcji folii bez glizy (tekturowej rolki na którą nawijana jest folia)

icon9.png

Bezodpadowym
procesem produkcji

W procesie produkcji nie powstają odpady poprodukcyjne – całość surowca zostaje wykorzystana w gotowym produkcie. Jest to szczególnie istotne przy folii perforowanej (z wentylacją).

icon8.png

Obniżonymi kosztami
transportu

W jednym transporcie można dostarczyć 3 -krotnie więcej metrów bieżących folii niż przy obecnej technologii

odpowiedzialność za środowisko

Nasze działania proekologiczne

Glopack kładzie duży nacisk na działania proekologiczne.

Poprzez ograniczenie masy folii o 66% – w stosunku do obecnie stosowanej technologii - w ciągu 10 lat nasza fabryka ograniczy ilość odpadów foliowych o 145 tysięcy ton oraz zredukuje przewozy kontenerowe TIR-ami o 12 tysięcy kursów.

Produkujemy folię korzystając z „zielonej energii” – nasza hala posiada instalacje fotowoltaiczną.

Firma opracował technologię wykorzystania w 40% folii z recyclingu w gotowym produkcie bez pogorszenia parametrów jakościowych.

W procesie produkcji nie powstają odpady poprodukcyjne – całość surowca zostaje wykorzystana. Jest to szczególnie istotne przy folii perforowanej (z wentylacją). W starej technologii pozostawały skrawki po wycięciach otworów.

Współpracujemy z

Podmiotami o wysokiej świadomości proekologicznej oraz firmami oczekującymi wysokiego poziomu zabezpieczeń transportowanych.